O nás

Vítejte v zahradě …

Video vytvořené Sdružením Český ráj při příležitosti každoročního levandulobraní (červenec 2021).

***

Přírodní ukázková zahrada

V červnu 2020 zahrada Bylinky z ráje získala certifikát „Přírodní ukázková zahrada“. Zahrada splňuje na desítku pravidel, která sledují (zahrnují např. absenci pesticidů, umělých hnojiv a rašeliny při obohacování půdy). Certifikát je nejen známkou kvality, ale též zadostiučiněním za práci a péči, kterou majitelka a realizátorka zahrady, Ludmila Vondrová, na zahradě odvedla a zahradě věnovala. “ Moje maminka, která zahradu založila, by měla velkou radost!“

Více o certifikaci naleznete zde: http://prirodnizahrada.eu/zahradni-plaketa/

***

Vzdělávání, činnost a rozvoj zahrady Bylinky z ráje finančně podporuje KÚ Libereckého kraje. Dlouhodobě spolupracujeme se Sdružením Český ráj na rozvoji cestovního ruchu a na propagaci místní produkce (jsme nositeli značky Regionální produkt Český ráj).

***

O zahradu pečují a provázet vás po ní budou …

Ludmila Vondrová

Bylinářka a zakladatelka zahrady „Bylinky z ráje“ na Sněhově. S bylinami žije, pečuje o ně a naslouchá jim. Z darů zahrady vyrábí nespočet voňavých i chutných produktů.

Více o ní se dozvíte na jejím osobním webu bylinkyzraje.cz, v odkazu zde: https://www.cesky-raj.info/dr-cs/7103-ludmila-vondrova-byliny-z-raje.html, nebo v článku z časopisu Marianne: http://bylinkyzraje.cz/bylinkyzraje/clanek.pdf

Jolana Stáňová

Lektorka vzdělávacích a zážitkových programů pro děti v přírodě a včelařka.

Její včelaření snoubí tradici českého včelaření a biovčelaření z podhůří Savojských Alp. Obě tradice se zakládají na úctě ke včelám a respektu k zákonitostem jejich přirozeného života v přírodě.

Nadšení včelami i dalšími dary přírody ráda šíří mezi děti i dospělé. V roce 2022 tu včelky započaly už svou třetí sezónu.