Lektorky a lektoři

* * *

Lída

„Před několika roky jsem se rozhodla vrátit k přírodě, bylinkám, zahradě a objevila jsem jejich magickou sílu, která mi dává klid, energii a inspiraci …”

Víme o ní: Lída žije na Sněhově se svým mužem, kam za ní jezdí její děti i vnoučata. V zahradě vás naučí, jak o bylinky pečovat i jak je zužitkovat. Vede bylinkářské dílny, zahradou provází a stojí v pozadí všeho, co se tu děje.

* * *

Jolana

„Život je dobrodružství, děkuji! A taky se ráda směju nahlas.“

Víme o ní: Jolana žije na Malé Skále. Ponejvíce svého profesního života strávila jako lektorka ekologické výchovy. Momentálně dělá asistentku ve waldorfské základní škole v Semilech. V zahradě pečuje o včely a o zdárný průběh bylinkářských dílen.

* * *

Katarína

„Dlouhá léta vedu lidi v automobilovém průmyslu. Tím, že jsem začala hledat cestu k svým lidem, našla jsem cestu k sobě. Na této cestě jsem poznala Lídu a objevila kouzelný prostor nad Malou Skálou, který společně se svým manželem vytvořila. Jsem za to nesmírně vděčná.“

Víme o ní: Katarína bydlí v Liberci. Má 3 dospělé děti, dceru a dva syny. V zahradě se věnuje koučinku, mentorování a vedení rituálů.

* * *

Vít

Víme o něm: Vít provozoval několik let Bistro Vegit-Point v Jablonci nad Nisou. V gastronomii se zaměřením na vegetariánskou a veganskou stravu se pohybuje od roku 2008. Necelý rok strávil v Dublinu ve vyhlášené vegetariánské restauraci Cornucopia na pozici main course chef, salad chef a dessert chef.

Vede jarní bylinkářskou dílnu Louka na talíři. Jeho bistro je dodavatelem výtečných pokrmů na našich bylinkářských dílnách.

* * *

Katka

„Pohyb je život – nehybnost je smrt, tímto heslem se snažím řídit.“ 

Víme o ní: Katka žije v blízkosti zahrady Bylinky z ráje. Věnuje se zdravotnímu cvičení a různým formám masírování, které je pro ni životní vášní. Podílí se na bylinkářské dílně Péče o tělo a masáž pod širým nebem si u ni můžete objednat i v rámci zážitkové skupinové dílny „Péče o tělo“.

* * *

Zuzka

„Prajem si inšpirovať ľudí v starostlivosti o seba, svoje telo a
hlavne ponúknuť priestor a čas na zastavenie sa, vnímanie seba i signálov
svojho tela.
Zistila som, že čím viacej masírujem a venujem sa tejto činnosti, tým viac
ma to baví.“ Zuzka Tománková

Víme o ní: Zuzka žije na Malé Skále, má dvě dcerky, pracuje pro bezobalový obchod Cesta bez obalu. V zahradě vede kurzy pro ženy, ženské kruhy a rituály. Také tu nabízí reflexologii chodidel a hraní na rezonančním lůžku v meditačním hájku. Její nabídku najdete na facebookové stránce reflexologie chodidel a kurzy pro ženy.

* * *

Zuzka

„Miluji život a život miluje mě! Baví mě hledání a nalézání – jak uvnitř, tak navenek.“

Víme o ní: Většinu kariéry se věnovala ekologické výchově a výuce dětí v zoologické zahradě. Pracuje s bodovou myofasciální technikou zvanou Bowen masáže. Po absolvování dvouletého terapeutického směru Hlubinná přestrukturace pátrá s klienty po příčinách jejich problémů na těle i duši. V zahradě se s ní setkáte v meditačních kruzích a v tandemu s hlasovou terapeutkou Evou Libnarovou.

* * *

Lenka

Lenka pracuje v lékárně jako farmaceutický asistent. Zajímá se o přírodní směry jako je aromaterapie, Schüsslerovy soli, gemmoterapie, reflexologie a Bachovy esence. Absolvovala 1. a 2.stupeň certifikovaného semináře Bachovy květové terapie. Pořádá semináře věnované těmto krásným přírodním směrům. Letos se s ní můžete setkat v naší červencové bylinkářské dílně věnované bylinkářské praxi.

* * *

Eva

„Zpěv a Znění
Prostor a nesouzení
Plynutí a prostoupení

Rezonance tvého bytí
Za srdce tě chytí
Buď součástí sítě sítí

I ty máš tělo
co odevždy umělo

znít
To zjistíš
když mu dovolíš
tónem být

Neřešme techniku a hlas. Jen rozšiřme svůj vnitřní prostor a dovolme hlasu dělat to, co je mu přirozené – znít.“

Víme o ní: Profesně se věnuje terapeutické práci s tělem. Pracovat s hlasem se v průběhu let učila u různých lektorek. Nejvíce ji v tomto směru ovlivnila Mgr. Klára Jenšová, která jedinečným způsobem propojuje práci s hlasem a duchovní principy. V letech 2018-2019 spolupracovaly na tvorbě a vedení prožitkových hlasových seminářů. Eva také působí v kapele Skoro jako zpěvačka a autorka, hraje na kytaru. Vede zejména individuální lekce práce s dechem a hlasem nazvané „Znění“. www.kranio-relax.cz/ V zahradě vede Múzickou úplňkovou meditaci.

* * *

Safira

„Vášnivě nacházím harmonii uvnitř mně i v mém okolí a sdílím i s tebou. Využívám stezky těla, energie a meditace v souladu s přírodou a myslí.“

Víme o ní: Zhineng Qi Gong, doprovázené poutě, energetické poradenství, meditace, masáže, šperky. www.stezkaharmonie.cz V zahradě vede letní cvičení Qi Gongu pod širým nebem.

* * *

Petra

Petra je lektorka vinyasa jógy. Více v záložce „Zážitky v zahradě“ Cvičení jógy – meditace v akci.

* * *

Iva Morica Šolcová

Iva je písničkářka, skládá a hraje vlastní autorskou tvorbu. Texty písní jsou určeny především ženám a odvážným mužům, kteří se nebojí jemnosti. S Ivou a jejími písněmi jste se v minulosti mohli setkat v Litomyšli na přednáškách prof. Jana Raka nebo Mudr. Heleny Máslové. Více v záložce „Meditační kruhy“.