Meditační kruhy v živlové zahradě

Bylinkářské kruhy sledují rytmus přírody a dávají příležitost k setkání, oslavám a rituálům při příležitosti významných konstelací Slunce, Měsíce a Země.

Jde o neformální setkání během níže uvedených dnů. Den bude naplněn péčí o živlový kruh bylin, sdílením o bylinách a bylinářské praxi při práci na zahradě a společnou slavnostní meditací či rituálem, např. ohněm.

Meditační kruhy organizuje Lída Vondrová a HOST, který vede meditaci. Není-li uvedeno jinak, dejte zprávu, že dorazíte: lida.vondrova@volny.cz. Vstupné dle příležitosti 150,- až 300,-Kč, platba na místě. Jste srdečně zváni!

Kalendárium

20. března oslava jarní rovnodennosti
17. dubna úplňková meditace
1. května novoluní, oslava příchodu jara a tepla
19. června Úplňková meditace a oslava slunovratu „Z výšin do údolí a zpět“ s Katarínou Šímovou
13. července Múzická úplňková meditace s E. Libnarovou a Z. Šafaříkovou
12. srpna Úplňková meditace „Léčivá písnička“ s písničkářkou Ivou Morikou Šolcovou
25. září novoluní, ceremonie rovnodennosti

Meditační kruhy podrobněji

19.6. „Z výšin do údolí a zpět“ – od 17 do 20h, oslava slunce, naladění se na osobní květinu, meditace. Provádí Katarína Šímová. Vstupné 150,- Kč.

* * *

13.7. „Múzická úplňková meditace“ s E. Libnarovou a Z. Šafaříkovou od 17 do 20h – červencová úplňková meditace bude v duchu rezonance hlasu, duše a těla. Uskutečníme očistný rituál a poděkujeme živlům v živlovém kruhu bylin, odevzdáme společné přání a vše nepotřebné. Přihlášky adresujte Zuzce: safarikova.zuzka@gmail.com. Pošle Vám podrobnější informace cca týden před meditací. Vstupné 300,- Kč.

* * *

12. 8. „Léčivá písnička“, úplňková meditace s písničkářkou Ivou Morikou Šolcovou. „Nebojme se změn, které nás volají… Dovolme si přijímat od života výzvy… Stává se, že se necítíme dobře v našem současném životě. Mohlo by se zdát, že máme vše, ale nám stále něco chybí. Napadá nás, že jsme nevděční, když takto uvažujeme… Třeba se i obviňujeme nebo někdo z našeho blízkého okolí nechápe, co pořád řešíme… VOLÁ NÁS NAŠE SRDCE, které tímto způsobem říká „NEJSI JEŠTĚ VE SVÉ STOPĚ“. Za ochotu a odvahu udělat změny, přichází od života velké odměny. Vstupné 300,- Kč.